Hasznos linkek

Kövess minket a Facebookon!


2012.04.26.

Nagyszentjánosi „Nagy Antal” Fogathajtó Emlékverseny

Időpont: 2012. május 26-27.

Helyszín: Nagyszentjános, sportpálya

2012 május 26.

9.00 Koszorúzás Nagy Antal sírjánál a nagyszentjánosi köztemetőben, megemlékezés Nagy Antal fogathajtóról, kiemelkedő munkásságának ismertetése

9.30 Lovas Díszfelvonulás Nagyszentjános Fő utcáján, majd az Erdősor-Radnóti u.- Attila u. Sportpálya útvonalon

11.00 Pályabejárás

12.00 Déli harangszó után Dr. Balázs Tamás plébános misét mond a lovasokért

12.30 Verseny ünnepélyes megnyitása

14.15 Díjhajtás, kétfordulós fogathajtás

közben :

  • sétakocsikázás
  • lovagoltatás
  • ismerkedés a fogathajtás történetével
  • csikósok eszközeinek (patrac, karikás) kipróbálása
  • Aranykapu Alapítvány kézműves foglalkozása: bőrözés, papírtechnikák, hűtő mágnes készítés)
  • lovas tematika egyes hagyományőrző tevékenységeknél: tűzzománc, mézeskalács készítés,

15.15 Mátyás-mesék – interaktív gyerekszínház a Győri Nemzeti Színház művészeinek előadásában

16.30 Íjászbemutató

17.00 Rom-Po-Drom Hagyományőrző Táncegyüttes és fellépése

17.30 Pusztaötös zenés bemutatója, közben a pusztaötös történetének ismertetése

18.00 Eredményhirdetés

18.30 Résztvevők felvonulása a pályán a csikósok és a pusztaötös felvezetésével

19.00 Himnusz

20.00 Jaffa együttes műsora

21.00 Lovas bál

2012 május 27.

9.00 Kiállítás megnyitása a Polgármesteri Hivatal dísztermében

10.00 Lábita bábszínház

10.40 Ügyességi vetélkedő gyerekeknek

közben:

  • hagyományos halászléfőző-verseny
  • sétakocsikázás
  • lovagoltatás
  • ismerkedés a fogathajtás történetével
  • patkolókovács tevékenységének bemutatása
  • csikósok tudományának ismertetése, eszközeinek (patrac, karikás) kipróbálása
  • Aranykapu Alapítvány kézműves foglalkozása: bőrözés, papírtechnikák, hűtőmágnes készítés)
  • lovas tematika egyes hagyományőrző tevékenységeknél: tűzzománc, szalmafonás

12.00 Ebéd

14.30 Móva citerazenekar (Pázmándfalu)

15.00 Derőce néptáncegyüttes műsora (Enese)

15.30 Pannonhalmi Sport és Majorette Egyesület bemutatója

16.00 Dorina TEAM táncprodukciója

17.00 Celeb – hajtás a sportpályán

19.00 Zenés-táncos rendezvény a Napfénykert vendéglőben